(секції «Хортинг» працюють: на базі Оржівського ліцею – тренер СОЛОВЕЙ Дмитро Олександрович, заслужений майстер спорту України з хортингу, діючий спортсмен, багаторазовий чемпіон світу з хортингу, та козацького двобою; та Клевань2 тренер ШУКАЛЮК Юрій Святославович, майстер спорту України з хортингу)
Хортинг – один із видів спортивних єдиноборств. Цей вид спорту було створено в Україні. Хортинг являє собою не тільки бойове мистецтво, а ще й систему фізичної підготовки і духовного самовдосконалення. Також одна з цілей хортингу – наближення до українських традицій.
Спортивне єдиноборство хортинг названо на честь місця проведення ритуальних двобоїв воїнів-козаків за часів запорізького козацтва – кола козаків "хорт", в який вони збиралися для виявлення найсильніших.
Особливість хортингу – його універсальність. Хортинг – повноконтактне комплексне єдиноборство, з універсальним набором ударів та прийомів, максимально наближене до змішаних єдиноборств ММА (Mixed Martial Arts). Хортинг – це ціла комплексна система різнобічної підготовки спортсмена, що включає в себе елементи багатьох інших єдиноборств – вільної і класичної боротьби, бойового самбо, панкратіону, дзюдо, карате, джиу-джитсу...
У хортингу присутні і борцівська техніка, і удари, а також задушливі і больові прийоми.
Існує кілька видів хортингу: бойовий, козацький, фіт хортинг, військовий, поліцейський, шкільний та студентський, хортинг фехтування, або український шабельний бій. Також є кілька розділів хортингу: поєдинок, сутичка, форма і показовий виступ.
Незважаючи на те, що хортинг національний вид спорту, його підрозділи є і в інших країнах: Литві, Латвії, Болгарії, Словаччині, Румунії, Молдові, Франції, на Кіпрі, Вірменії, Узбекистані Туреччині, Ірані, Індії та Тайланді. Офіційно членами Міжнародної федерації хортингу є вже 28 країн.
В Україні хортингом займається близько 50 тисяч людей.